Rezidentní parkování – aktualita

Rezidentní parkování – aktualita 1

Vzhledem k očekávanému naplnění parkovišť v obci jsme revidovali systém parkovacích karet pro rezidenty:

• Na parkovištích jsme výrazně navýšili (na 30 míst) počet „rezervovaných“ parkovacích míst pro rezidenty, kteří mají na kartě nastavenu rezervaci (tj. hlavně majitelé garáží a boudaři). Nyní docházelo k tomu, že vás systém na parkoviště nepustil, protože systém hlásil naplněnost, i když tam bylo ještě pár míst volných. To znamená, že od dnešního večera budou moci vjet na parkoviště snad všichni, kteří mají rezervované stání, a to i když bude svítit červené OBSAZENO.
  • Pokud vám přesto nebude fungovat vjezd, pak jsou možné 2 důvody:
  • Pokud máte 2 karty a 1 parkovací místo, tak jste považováni za skupinu a druhé auto již systém nepustí.
  • Je možné, že systém eviduje vaší kartu na parkovišti, v tom případě vás již podruhé nepustí dovnitř (může se stát, kdy pustíte někoho jiného na parkoviště, v tom okamžiku má systém za to, že karta je na parkovišti a umožní pouze odjezd)
  • Může se ale stát, že na parkovišti nebude opravdu žádné volné místo na zaparkování, aniž byste překáželi v provozu. Potom prosím přeparkujte auto dočasně k obecnímu úřadu a jakmile to bude možné, tak auto zase zpět přeparkujte. Ve Spáleném Mlýnu si auto můžete dát na parkoviště U hangáru.
  • Variantou je i to, že můžete auto přeparkovat např. na parkoviště P1 (na Pomezkách). Pokud tuto možnost nyní nemáte, je nutné si přijít na úřad kartu přeprogramovat.
  • Rezervovanou řadu na parkovišti P1 jsme zrušili, protože nebyla vůbec využívána, většinou vozidla boudařů stála všude jinde než za provazem.

Pokud se přesto stane, že karta nebude fungovat, prosíme o co nejrychlejší nahlášení Heleně Kloseové (499 891 177) nebo starostovi (602 313 278), abychom mohli řešit důvod.

Datum vložení: 18. 1. 2022 22:49
Datum poslední aktualizace: 11. 10. 2022 18:45