Ubytovaní hosté nemusí platit poplatek za vjezd

Povolenka

Červené a modré povolenky jsou vydávány zdarma, pouze s manipulačním poplatkem 30 Kč.

Na 13. zastupitelstvu obce Malá Úpa bylo odsouhlaseno osvobození od poplatku za vjezd pro ubytované hosty. V praxi to znamená, že za červené a modré povolenky k vjezdu/parkování u objektu již nebudete muset platit 500 Kč za rok. Nicméně povinnost mít povolenky stále trvá, pro regulaci a kontrolu dopravy se osvědčilo, když každé auto za zákazovou značkou má povolenku. Za vydání povolenky se bude platit pouze manipulační poplatek 30 Kč.

Je to další podpora boudařů ležících ve vnitřní části obce, v tzv. „rezervaci“.

Pro jednodenní hosty, náhodné turisty, stavební firmy atd. stále platí povinnost poplatek platit.

Osvobození bylo promítnuto do nové obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných míst a částí měst, která bude účinná 14 od zveřejnění.
Datum vložení: 23. 2. 2024 13:12
Datum poslední aktualizace: 23. 2. 2024 13:18