Závory - zimní cesta

Zavora

Závory se budou osazovat ve středu 29.11.2023. Více informací v textu.

Rádi bychom informovali, že závory na zimní cesty plánujeme osadit ve středu 29.11.2023.

Závory je možné otevírat:

1. PAL Gate Bluetooth – funguje do cca 5-20 m od závory přes mobilní aplikaci, kdy v dosahu tlačítko zezelená a můžete zmáčknout
  2. NOVÉ GSM ovládání – nové řešení, více níže v textu
  3. Dálkový ovladač – tento typ ovládání stále ještě bude fungovat, ale neplánují se nákupy nových ovladačů či instalace modernějších příjímačů

GSM otevírání. Staré otevírání závor mobilním signálem od firmy Sectron byl velmi kolísavé, neboť se stále synchronizovalo s cloudem a mnohdy se celý systém zasekl. Nyní jsme přešli na jiného poskytovatle GSM otevírání, na stejnou firmu, která dodala bluetooth řešení, tedy firmu PAL Gate. Otevírání GSM signálem funguje dvěma způsoby (oba způsoby můžete použít třeba i z Afriky): (i) zavoláním na telefonní číslo závory (pozor, jsou nová čísla viz níže), (ii) zmáčknutím ikonky ve stejné mobilní aplikaci, jakou používáte pro bluetooth připojení (PAL Gate). Překlopili jsme do GSM aplikace všechna mobilní čísla, co byla registrována na bluetooth připojení a měli byste nyní vedle bluetooth závor vidět i GSM závory. Pokud tam uvidíte jen „stará“ bluetooth tlačítka, tak si najeďte do menu vlevo nahoře a vyberte „Znovu načíst brány“, měla by se objevit všechna zařízení, kde máte registrováno vaše telefonní číslo. Doporučujeme si rozlišit bluetooth a GSM moduly, třeba textově, barevně nebo jinou ikonkou, vše si můžete nastavit. Provolání telefonem asi zvolí ti, kteří nemají chytrý telefon, nebo ti, kteří jsou na tento způsob otevírání zvyklí.

Pokud budete volat na mobilní čísla, tak každá závora má nové číslo. Jedná se o zahraniční SIM kartu, která vybere v místě nejsilnějšího mobilního operátora, se kterým se spojí a závoru otevře. Zahraniční číslo jen prozvoníte, volání se samo přeruší a závora jde nahoru, nic se za to neplatí.

Závora Celnice 00467 191 208 389 355

Závora Černá Voda 00467 191 208 389 348

Závora Spálený Mlýn 00467 191 208 389 346

Jak si stáhnout do mobilu aplikaci PAL Gate? Návod je ZDE. Pokud je vaše telefonní číslo v systému, měli byste rovnou vidět jména závor, a to jak pro bluetooth otevírání, tak i GSM otevírání (např. Celnice (či BT Celnice) nebo GSM Celnice, teoreticky je možné, že tam budou jiné názvy, můžete si je upravit dle svého, stejně jako ikonky či barvy). Závory se objeví pouze, pokud je vaše telefonní číslo v systému registrováno.

Čísla jsou obecně registrována pouze těm, kteří mají oprávněný důvod přes danou závoru jezdit, čili např. rezidenti bydlící na Pomezních Boudách nepotřebují nutně závoru ve Spáleném Mlýnu, a naopak. Nebo v případě rozvětvené rodiny či spoluvlastníků u některých chalupářů je administrativně jednodušší zaregistrovat jen 1 číslo, v odůvodněných případech je možné učinit výjimku.

A platí stále základní pravidla pro vjezd na zimní cesty, tj. běžnými auty lze vjet pouze, když není sníh, když je sníh, tak je vjezd povolen pouze sněžnými vozidly. Pozor na situace, kdy sice nemusí být sníh, ale je namrzlo, očekává se změna podmínek, v lese je ještě nějaký sníh či led atd. Pokud v těchto situacích chcete někomu otevřít na dálku (např. řemeslníkovi či servisu), je vhodnější, když si pro něj přijedete na parkoviště. Co se týče hostů, tak ti nemohou vjet do vnitřní části obce mezi 1.11. do 31.3., při nepřízni počasí budou výjimky hlášeny dopředu.

Pakliže závory z nějakého důvodu neuvidíte nebo budete mít jiné problémy, dejte vědět Heleně Kloseové nebo starostovi. Stejně tak i vaše pozdější zkušenosti s provozem.

Děkujeme!

Datum vložení: 27. 11. 2023 12:55