Krásy Krkonoš a Sovích hor

V rámci přeshraniční dotace jsme na společný projekt Krásy Krkonoš a Sovích hor získali dotaci z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis . Náklady projektu jsou 34.544,40 EUR.

Mikroprojekt „Krásy Krkonoš a Sovích hor“, č.CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_008/0001677 je realizován v letech 2018-2019  a je spolufinancován z Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Informace o mikroprojektu:

Partneři v rámci projektu podniknou společné kroky, jejichž cílem bude zpřístupnit příchozím i místním obyvatelům dvě nové turistické zajímavosti: galerie umění představující tradiční (fotografiemi) i moderní cestou (pomocí multimédií) krásu Sovích hor a Krkonoš. Kulturní centrum obce Nowa Ruda otevře stálou výstavu v bývalém evangelickém kostelíku v obci Ludwikowice Kłodzkie a obec Malá Úpa zprovozní v bývalém objektu celnice Galerii Celnice.

Aktivity mikroprojektu:

Mezi investiční aktivity plánované obcí Malá Úpa se řadí: provedení drobných úprav (zhotovení podlahy a osvětlení) za účelem zpřístupnit budovu zvýšenému počtu návštěvníků, nákup projekčního vybavení potřebného k uspořádání multimediální výstavy, nákup nábytku (stolů, židlí, stojanů) potřebného k instalaci výstavy, zhotovení venkovní umělecké instalace, jež bude symbolizovat mezilidská a přeshraniční setkávání. Toto umělecké dílo bude rovněž symbolem projektu.

Do neinvestičních aktivit jsou zahrnuty aktivity související s obsahovou a uměleckou přípravou obou výstav. Neinvestiční aktivity bude provázet úzká spolupráce partnerů, tzn.: polsko-česká výstava fotografií a multimediální výstava bude představovat přírodní krásy Sovích hor a Krkonoš; výběr prezentovaných míst bude probíhat ve spolupráci s partnerem. Obě výstavy budou zčásti poskytnuty partnerovi za účelem vytvořit v obou galeriích doplňující expozice nazvané „Krásy Krkonoš a Sovích hor objektivem partnera“. Multimediální výstava zhotovená Kulturním centrem obce Nowa Ruda bude partnerovi zapůjčena, aby byla použita v souladu se zaměřením galerie. Partneři společně slavnostně otevřou obě galerie. Otevření Galerie Celnice bude zároveň závěrečným setkáním projektu.

Partnerem projektu je Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda (žadatel/příjemce).

Video Krásy Krkonoš a Sovích hor

sovi_hory_plakat_a3_tisk.pdf